С много вълнение и усмивки Професионална гимназия по туризъм „Александър Паскалев“ – Хасково изпрати своите зрелостници от Випуск 2026. Тази година училищния праг за последен път прекрачват 74 ученици, завършващи специалностите „Кетъринг“, „Съдебна администрация“, „Организация на хотелиерството“, „Рекламна графика“ и „Производство на кулинарни изделия и напитки“.

Тържеството се превърна в истински празник на емоциите, спомените и благодарността. Всеки от 12-те класове представи своя класен ръководител по оригинален и вълнуващ начин – със стихове, изпълнени с признателност, обич и споделени спомени. Последваха искрени думи към всички учители, които през годините са били техни вдъхновители, опора и пътеводители, както и към по-малките ученици, към които отправиха своите послания и пожелания.

Специален поздрав към зрелостниците отправи директорът на гимназията Лидия Педалова, която поздрави учениците за изминатия път и отличи зрелостниците, постигнали значими успехи през последните пет години – в учебната дейност, състезанията, проектите и училищния живот.

Празничната атмосфера бе допълнена от емоционални изпълнения на мажоретния състав и клуб „Български фолклор“. Един от най-вълнуващите моменти настъпи, когато към последния народен танц се присъединиха четирима зрелостници – облечени в официалните си тоалети, те се включиха в танца с усмивка, гордост и неподправена емоция, превръщайки този миг в незабравим за всички присъстващи.

Като символ на своята връзка с училището и в знак на благодарност, зрелостниците засадиха красиво дърво в двора на гимназията – жив спомен, който ще расте заедно с техните мечти и бъдещи успехи.

Много снимки, прегръдки и обещания за нови срещи запечатаха този специален ден – ден на раздялата, но и на новото начало.

На добър час, Випуск 2026!
Носете смело наученото, пазете спомените и следвайте мечтите си!